Autorist Regp armbandsur 1930-tal

723775

AUTORIST REGP, armbandsur, 1930-tal, automatiskt urverk, krom, plexiglas, senare läderrem ej original, diam ca 33x23 mm.

Mycket ovanligt patent av John Harwood. Uret dras upp genom att ena bandfästet är rörligt.

Lättare slitage. Fungerar vid inskrivningstillfället. SAV garanterar ej funktionen.

Klockor/Ur

Drottninggatan 36, Malmö

Budhistorik (24 bud)
5536733
3 400
5536729
3 200
5536725
5536721
2 800
5536713
2 600

Slutpris SEK:
3 400
326 EUR, 383 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 200 kr.