Spegel

723765

SPEGEL, empire, 1800-talets första hälft, med lacksigill Örebro Hallstämpel, bronserade, delvis blåmålad botten, tympanonkrön, bredd bredd 48 cm, höjd 74 cm.

Slitage, skador, lagningar, inristat nummer på baksidan, anlupen.

Speglar

Geijersgatan 14, Göteborg

Spegel

Budhistorik (18 bud)
5568042
1 300
5566352
5566421
5566352
5566420
950

Slutpris SEK:
1 300
125 EUR, 146 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 344 kr.