Stolar 6 st Bauhausmodell

723733

STOLAR 6 st., Bauhausmodell, stolar, 6 st, varav 4 karmstolar 1900-talets andra hälft, stomme i kromat stål, rygg samt sits i bemålat trä samt rotting, sitthöjd ca 43,5 cm

Inköpta på Nordiska Galleriet under 1970/80-talet.

Enstaka bytta sitsar.

Möbler, Stolar, Design

Rum 13

Stolar 6 st Bauhausmodell

Budhistorik (29 bud)
5536455
7 800
5535702
7 600
5536452
7 400
5535702
7 000
5535833
6 800

Slutpris SEK:
7 800
747 EUR, 878 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.