Matservis Bing & Gröndahl

723705

MATSERVIS, 40 delar, 1900-tal, "Elegance", Bing & Gröndahl, dekor i relief samt förgylllda kanter, bestående av; 1 ovalt uppläggningsfat (41 cm), 1 såsbåt, 2 skålar, 12 djupa tallrikar (diam 25 cm), 12 mattallrikar (24,5 cm), 12 förrättstallrikar (21,5 cm)

bruksspår, flertalet delav av andra sortering

Keramik/Porslin

Garnisonsgatan 16, Helsingborg

Matservis Bing & Gröndahl

Budhistorik (6 bud)
5536480
2 600
5536472
2 400
5533873
5529152
5528088
1 600

Slutpris SEK:
2 600
249 EUR, 293 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 406 kr.