Kandelabrar, empire

723618

KANDELABRAR, ett par, empire, 1800-talets första hälft, för vardera två ljus med löstagbar ovandel för enkla ljus, förgylld och mörkpatinerad brons, med dekorelement av bladverk, bockhuvud och pärlbård, höjd ca 35 cm med dubbla ljus resp 22 cm för enkla ljus

Belysning, Bordslampor

Monter 5

Kandelabrar, empire

Budhistorik (6 bud)
5535249
7 800
5529451
5 000
5524484
5522859
2 800
5520089

Slutpris SEK:
7 800
747 EUR, 878 USD
Utropspris SEK:
14 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.