Skål Kina Kanton

723586

SKÅL, porslin, Kina, 1800-tal, Kanton, dekor av reserver med figurscener samt blommor och fåglar i emaljfärger, järnoxid samt guld, diameter ca 47,5 cm, höjd ca 16 cm

Genomgående spricka runt livet, smärre slitage

Orientaliskt, Porslin

Rum 14

Skål Kina Kanton

Budhistorik (4 bud)

5533175
5530629
5525305
5519135

Slutpris SEK:
115 EUR, 135 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.