Tobaksburk

723573

TOBAKSBURK, Kina, 1900-tal, knopp i form av fohund, trä och mässing, höjd ca 17 cm

Knoppen sitter löst, bucklor, slitage

Orientaliskt, Konsthantverk, Tema

Tobaksburk

Budhistorik (2 bud)

5536177
5520702

Slutpris SEK:
34 EUR, 39 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.