Golvur

723555

BIRGER EKMAN, tillskrivet, golvur, Mjölby Intarsia, 1940-tal, delvis fanerat med alm, intarsiadekor av figurscener, skåpsdörr med bakomliggande hyllinredning, bredd 37 cm, djup 20,5 cm, höjd 176 cm.

Slitage, fanerskador, krackelyr.

Klockor/Ur

Geijersgatan 14, Göteborg

Golvur

Budhistorik (8 bud)
5554591
2 800
5537910
2 600
5554587
2 600
5537910
2 400
5538793

Slutpris SEK:
2 800
268 EUR, 315 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 774 kr.