Ewa Rudling

723549

EWA RUDLING (född 1936): "Rebekka Leperse - Fontainebleau", signerad och numrerad Ewa Rudling 1/30, c-print, ca 45,5x30,5 cm;

Ewa Rudling om REBEKKA LEPERSE:
"- Denna sprudlande, läckra, punkiga actrice piggade upp Cannesfestivalen. Bilden var ett omslag till tidningen VOTRE BEAUTE. Rebekka låg i gräset. Klättrade upp i ett träd för rätt stuk. Hårda höstvindar. Klistrade fast eklöv med nagellack. Bilden publicerades i Photo Cinéma mfl."
Skador: Oramad

Oramad

Fotografi, Konst

Ewa Rudling

Budhistorik (9 bud)
5569934
5562948
2 800
5552923
2 600
5558243
2 600
5552923
2 400

Slutpris SEK:
287 EUR, 338 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.