Edvin Öhrström "Gondoljären"

723513

EDVIN ÖHRSTRÖM, vas, "Gondoljären", ariel, glas, Orrefors, troligen 1965, signerad "ORREFORS ariel Nr 512 O (?) Edvin Öhrström", diameter ca 12 cm, höjd ca 17 cm

Repor på undersida

Ändringar/tillägg
Innesluten rand, från tillverkning

Glas, Vaser, skålar, fat, Design, Selected

Geijersgatan 14, Göteborg

Edvin Öhrström

Budhistorik (12 bud)
5536317
4 600
5536157
4 400
5525778
4 200
5536156
4 200
5525778

Slutpris SEK:
4 600
441 EUR, 518 USD
Utropspris SEK:
7 000

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 300 kr.