Bruno Mathsson fåtöljer Karin 1 par

723511

BRUNO MATHSSON, "Karin", fåtöljer, 1 par, Dux, 1970-/80-tal, underrede av förkromade stålrör på hjulfötter, djuphäftade dynor och armstödskuddar i brunt skinn, sitthöjd ca 36 cm

Dynor i skinn med kraftigt slitage, fläckar, läder som har brustit

Möbler, Fåtöljer, Design

Rum 13

Budhistorik (31 bud)
5532493
8 000
5532535
7 800
5532493
7 600
5532506
7 400
5532493
7 200

Slutpris SEK:
8 000
766 EUR, 900 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.