Heubach flickdocka

723503

ERNST HEUBACH BISKV FLICKDOCKA, 1910-20-tal, märkt "Heubach Köppelsdorf, 342..8 Germany", insatta blå blundögon, brun mohairperuk, öppen mun med två tänder, 5 delad baykropp i massa, klädd i vita kläder och hatt, längd 41 ccm

Kropp och fingrar med skador

Leksaker, Diverse

Monter 30

Heubach flickdocka

Budhistorik (4 bud)

5560488
450
5554969
5552476
5547060

Slutpris SEK:
450
43 EUR, 51 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.