Berthoud fickur

723431

BERTHOUD, fickur, 18 k guld, 1700-talets slut, Frankrike, Paris, spindelgång, emaljerurtavla,diameter 5 cm, vikt ca 92,9, nyckel i delvis 18 k guld med emalj medföljer

Ojämn gång vid inskrivningstillfället, SAV garanterar ej funktionen, tavla med smärre emaljskador

Klockor/Ur, Guld/Smycken

Berthoud fickur

Budhistorik (17 bud)
5532086
8 800
5531694
8 600
5520901
8 400
5531693
8 400
5520901
8 200

Slutpris SEK:
8 800
843 EUR, 990 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.