Supkoppar & punchmuggar

723415

SUPKOPPAR, 6 st samt PUNCHMUGGAR, 6 st, silver, invändigt förgyllda, muggarna med hamrad dekor, C.G Hallberg, Stockholm, 1945 respektive K & EC, Göteborg, 1947, höjd 4,5- 5 cm, total vikt ca 363 gram.

Mindre bruksslitage

Silver

Supkoppar & punchmuggar

Budhistorik (12 bud)
5516534
1 300
5531071
5516534
750
5529710
700
5516534
650

Slutpris SEK:
1 300
125 EUR, 146 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.