Tore Sunna ask med lock

723357

TORE SUNNA, ask med lock/spåtrumma, Kiruna, björk och björkrot med inläggning av graverat renhorn, signerad Tore Sunna, höjd ca 11, 24x18 cm

Ingår i temaauktionen "Duodji"

Obetydligt slitage

Etnografica, Diverse, Tema

Tore Sunna ask med lock

Budhistorik (4 bud)

5529646
5514243
2 600
5514242
2 400
5514160

Slutpris SEK:
287 EUR, 338 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.