VIkskärm sannolikt Japan 1800-/1900-tal

723279

VIKSKÄRM, snidat trä, sannolikt Japan, 1800-/1900-tal, motiv av geishor, tredelad, höjd ca 93, total längd ca 95 cm

Visst slitage, något mindre avslag, något gångjärn med skada

Orientaliskt, Konsthantverk

Linnégatan 21, Norrköping

Budhistorik (6 bud)
5547185
1 800
5534652
1 700
5534652
1 600
5534651
5528881

Slutpris SEK:
1 800
172 EUR, 203 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Norrköping. Transportpris från 300 kr.