Lockurna

723269

CHARLOTTE RHEAD (1885-1997), lockurna, keramik, Bursley Ware, England, blå bladdekor med förgyllda detaljer, höjd 17 cm.

Ett smärre nagg, i övrigt sedvanligt slitage.

Keramik/Porslin

Geijersgatan 14, Göteborg

Lockurna

Budhistorik

2020-01-24 kl 20:58
Slutpris SEK:
0
0 EUR, 0 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 300 kr.