Koppar med fat "Tobacco leaf"

723183

KOPPAR MED FAT, 1 par, porslin, Kina, Qianlong 1736-95, "Tobacco leaf" dekor i emaljfärger, järnoxid och underglasyrblått 15,5 cm, höjd 6,5 cm.

Bruksslitage, nagg, sprickor.

Orientaliskt, Porslin

Geijersgatan 14, Göteborg

Koppar med fat

Budhistorik (8 bud)
5526396
3 600
5519580
3 400
5519580
2 600
5518482
2 400
5518482
450

Slutpris SEK:
3 600
345 EUR, 405 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 344 kr.