Timo Sarpaneva Finlandia vas

723124

TIMO SARPANEVA, VAS, "Finlandia-serien", signerad Timo Sarpaneva Iittala -3356, 1960-tal, klart glas, blåst i träform, höjd 28 cm, diameter 23 cm

Glas, Vaser, skålar, fat, Design

Södra kajen 14, Helsingfors

Timo Sarpaneva Finlandia vas

Budhistorik (4 bud)

Bud EUR
5524203
100
5524202
80
5524201
75
5522036
70

Slutpris EUR:
100
1 044 SEK, 117 USD
Utropspris EUR:
200