Bricka och bägare Judaica

723047

BRICKA, BÄGARE 6 st., silver, 1900-talets andra hälft, brickan stämplad Hazorfim, bägare Zadok, Israel, med dekor av ametister, gröna agater och karneoler, brickans mått ca 24,5x12,5 cm, bägarnas höjd ca 7,7 cm, total vikt ca 289 g

Smärre slitage

Silver

Monter 4

Bricka och bägare Judaica

Budhistorik (10 bud)
5530966
3 600
5530964
3 400
5530965
3 400
5530964
3 200
5530349

Slutpris SEK:
3 600
345 EUR, 405 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.