Bokhyllor Börje Mogensen 6 dlr

723039

BÖRJE MOGENSEN, 6 dlr, "Öresund" bokhyllor med underskåp, 1960-tal, ekfanér, bestående av: tre skåpsdelar med skjutdörrar samt tre bokhyllor, inredning med flyttbart hyllplan, brännmärkt för Karl Anderssons, höjd underskåp ca 66, 135x46, höjd överdel ca 118, 26x135 cm

Bruksslitage, repor, märken, fuktfläckar ovanpå hylldelen, ojämt solblekta, omonterad

Möbler, Hyllor, Design

Rum 8

Budhistorik (12 bud)
5525426
4 400
5525421
4 200
5523123
5525418
3 800
5523123
3 600

Slutpris SEK:
4 400
422 EUR, 495 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.