Skulptur brons Torolf Engström

722987

TOROLF ENGSTRÖM (1909-1987): Skulptur, brons, signerad och daterad 1956, gjutare E. Pettersson, sockel av marmor, längd ca 18, höjd ca 16 cm

Smärre repor, sockel med avslag

Konst, Skulpturer

Linnégatan 21, Norrköping

Budhistorik (2 bud)

5540154
5538340
600

Slutpris SEK:
96 EUR, 113 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Norrköping. Transportpris från 200 kr.