Anund Emanuel Svensson oljemålning

722937

ANUND EMANUEL SVENSSON (1859-1941): "Efter åskväder", signerad och daterad A Emanuel 1919, olja på duk, ca 60x92 cm

UTSTÄLLD
Liljevalchs Konsthall, Salongen 1922

Konst, Äldre måleri

Fack 25

Budhistorik (18 bud)
5526003
3 400
5525177
3 200
5525177
2 800
5526000
2 600
5525177
1 600

Slutpris SEK:
3 400
326 EUR, 383 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.