Glasservis 16 st Gunnar Cyrén Orrefors

722889

GUNNAR CYREN (1931-2013), 16 st, "Helena", glasservis, Orrefors, optikblåsta med vågiga väggar, formgivningsår 1977, bestående av: 10 champagnestrutar samt 6 snapsglas, höjd ca 19 samt 17,5 cm

Slitage, mikronagg förekommer

Glas, Servisglas

Monter 1

Budhistorik (8 bud)
5524714
700
5525121
650
5524714
600
5524670
550
5524649
500

Slutpris SEK:
700
67 EUR, 79 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.