Skål porlin Kina

722709

SKÅL, 1700-/1800-tal, porslin, Kina, blomstermotiv med pioner i emaljfärger, höjd ca 10,5, diameter 23 cm

Spricka, lagningar, glasyrnagg

Orientaliskt, Porslin

Skål porlin Kina

Budhistorik (9 bud)
5530660
650
5529978
600
5522637
550
5521847
500
5522636
500

Slutpris SEK:
650
62 EUR, 73 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.