Bordslampor

722698

BORDSLAMPOR, 1 par, 1800-tal, empirestil, förgylld delvis patinerad brons, triangulärt skaft på klövfötter på trepassfot, höjd inklusive medföljande skärmar ca 50 cm

Smärre slitage, senare elektrifierade

Belysning, Bordslampor, Diverse, Metall

Kundcenter

Bordslampor

Budhistorik (33 bud)
5526975
16 500
5526972
16 000
5526973
15 500
5526972
15 000
5526969
14 500

Slutpris SEK:
16 500
1 581 EUR, 1 856 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.