Bordsur Frankrike

722690

BORDSUR, 1800-tal, Frankrike, patinerad ochdelvis förgylld brons, emaljerad urtavla med romerska siffror, otydligt signerad samt Á Paris, genombrutna visare, höjd ca 36 cm, uppdragsnyckel samt pendel medföljer

Sockeln centrumdekor med mindre hål

Klockor/Ur, Diverse

Kundcenter

Bordsur Frankrike

Budhistorik (8 bud)
5523574
3 800
5523573
3 600
5523478
3 400
5521894
3 200
5514251

Slutpris SEK:
3 800
364 EUR, 428 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.