Kontglas designad av Kaj Franck

722637

KAJ FRANCK, GLASSKULPTUR. Sign. K. Franck, Nuutajärvi Notsjö, tidigt 1950-tal, klart glas, slöja med små bubblor, längd 21,3 cm, bredd 16,3, höjd 4,5 cm.

Glas, Konstglas, Design

Södra kajen 14, Helsingfors

Budhistorik (7 bud)
Bud EUR
5526952
200
5526951
190
5526949
170
5526947
150
5526843
110

Slutpris EUR:
200
2 088 SEK, 235 USD
Utropspris EUR:
250