Stor ljuskorona i gustaviansk stil

722627

LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-talets senare hälft,
stomme av mässing, behängd med prismor, 12 ljuspunkter. Diameter ca 67, höjd ca 110 cm

Slitage, nagg, delar saknas. Ej funktionstestad

Belysning, Taklampor

Södra kajen 14, Helsingfors

Budhistorik (2 bud)

Bud EUR
5535128
70
5519328
40

Slutpris EUR:
70
731 SEK, 82 USD
Utropspris EUR: