Linnedamast dräll 1800-tal

722592

BORDSDUKAR, 2 st, SERVETT, 1800-talets andra hälft, linnedamast, dräll, en märkt G.A. Nr 4 den andra MB 7, ca 300x190 respektive 210x184, servetten 82x77 cm

PROVENIENS: Stopalo

Sammansydd på mitten, något tunnslitna, fläckar

Diverse, Mattor/Textilier, Stopalo

Linnedamast dräll 1800-tal

Budhistorik (6 bud)
5533445
550
5533443
500
5533442
450
5533441
5533440

Slutpris SEK:
550
53 EUR, 62 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.