Ett par WMF-kandelabrar från 1910-talet

722583

WMF / WURTEMBURGISCHE METALLWARENFABRIK, kandelabrar, ett par, Tyskland, 1910-tal, mässing, kannelerade skaft, dekor av bårder och stiliserade växter, vardera med två ljuspipor, höjd 36 cm

Slitage, fläckar, en med bristning

Belysning, Bordslampor, Metall

Budhistorik (2 bud)

5564889
5542177

Slutpris SEK:
34 EUR, 39 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.