John-Erik Göransson

722557

JOHN-ERIK GÖRANSSON (1933-2018), Grön kvadrat, signerad på baksidan, akryl på duk, ca 40x40 cm;

JOHN-ERIK GÖRANSSON
-färg och form i perfektion

Familjen Göransson bosatte sig senare i Tumba på 1980-talet. Med en inredd ateljé i bostaden började John-Erik Göransson nu på allvar satsa på konsten.

Rum 1

John-Erik Göransson

Budhistorik (13 bud)
5523555
900
5522245
850
5517461
5520258
750
5517461
700

Slutpris SEK:
900
86 EUR, 101 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.