John-Erik Göransson

722555

JOHN-ERIK GÖRANSSON (1933-2018), Orange kvadrat - "Filing 505 B", signerad John-Erik Göransson på baksidan, akryl på duk uppfodrad på pannå, ca 36x12 cm;

JOHN-ERIK GÖRANSSON
-färg och form i perfektion

Familjen Göransson bosatte sig senare i Tumba på 1980-talet. Med en inredd ateljé i bostaden började John-Erik Göransson nu på allvar satsa på konsten.

Monter 31

John-Erik Göransson

Budhistorik (11 bud)
5524311
750
5522740
700
5524309
700
5522740
650
5524308
600

Slutpris SEK:
750
72 EUR, 84 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.