Vaser Ulrica Hydman Vallien och Bengt Edenfalk

722499

ULRICA HYDMAN VALLIEN (1938-2018) och BENGT EDENFALK (1924-2016), vaser, 2 st, Kosta Boda 1980-tal, vasen av Ulrica Hydman ur serien Jade med spräcklig dekor i grönt och brungrått, signerad KOSTA BODA JADE Ulrica HV 310884010, vasen av Bengt Edenfalk med dekor av spiralvridna ränder i violett mot rosa fond, signerad Kosta 48364 Edenfalk, höjd 12 respektive 26 cm

Glas, Konstglas, Design

Budhistorik (3 bud)

5523853
5523365
5515095

Slutpris SEK:
38 EUR, 45 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.