Slagbord Riopalisander

722484

INGEMAR RELLING, tillskriven, slagbord, fanerad i riopalisander (Dalbergia Nigra), enkelgrindar, ca 1960-tal, stämpelmärkt 'Made in Norway', H ca 72 cm, L ca 30 + 60 + 60 cm, B ca 88 cm

Skador: Bruksslitage, ojämnt blekt skiva

Möbler, Matbord

Rum 3

Slagbord Riopalisander

Budhistorik (17 bud)
5523526
5523524
3 800
5523523
3 600
5523522
3 400
5523520
3 200

Slutpris SEK:
383 EUR, 450 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.