Lockurna

722449

LOCKURNA, Kina, 1800-tal, deokr av blomster i underblå glasyr, lockknopp i form av fohund, diameter 21 cm, höjd 22 cm

Åldersrelaterat slitage med mindre glasyrbortfall och mindre avslag på knopp

Orientaliskt, Porslin

Geijersgatan 14, Göteborg

Lockurna

Budhistorik (5 bud)
5561475
700
5561810
650
5561475
550
5561085
500
5561085

Slutpris SEK:
700
67 EUR, 79 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 344 kr.