Ljuskrona med prismor

722445

LJUSKRONA, 1800-tal, rokokostil, järnstomme, behängd med olikslipade prismor, delvis elektrifierad, höjd ca 80, diameter 55 cm

Skador, enstaka prismor kan saknas, klotet underst saknas, en lös prisma medföljer

Belysning, Ljuskronor

Rum 7

Ljuskrona med prismor

Budhistorik (6 bud)
5523618
1 600
5522827
5522824
950
5516307
900
5513637
850

Slutpris SEK:
1 600
153 EUR, 180 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.