Dryckeshorn

722439

DRYCKESHORN, 1800-talets slut, nyrenässans, bärande figur i form av flöjtspelande putti, metall, horn, stomme av sten, höjd ca 54 cm

slitage, del av dekor saknas kring livet

Diverse

Garnisonsgatan 16, Helsingborg

Dryckeshorn

Budhistorik (7 bud)
5570782
1 700
5567786
1 600
5561007
5560973
1 400
5560972

Slutpris SEK:
1 700
163 EUR, 191 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 406 kr.