Dräktspänne 1700-talets slut

722313

DRÄKTSPÄNNE, 1700-talets slut, troligen lågkaratigt silver, dekor med blommor och bladverk, längd ca 14.8 cm, vikt ca 43.9 g

Åldersrelaterat slitage. Saknar märkning/ stämplar. Åldre baksidig gravyr.

Guld/Smycken

Drottninggatan 36, Malmö

Dräktspänne 1700-talets slut

Budhistorik (3 bud)

5535255
5530136
5522796

Slutpris SEK:
38 EUR, 45 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 200 kr.