Josef Frank taklampa

722308

JOSEF FRANK, modell 2560, taklampa, även kallad 'Carl Larssons lampa', Firma Svenskt Tenn, stomme i mässing, skärm i textil, formgiven under 1920-talets slut, diameter ca 50 cm

Bruks och ålderrsrelaterat slitage, lösa tygdelar, delar som saknas kan förekomma, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

Belysning, Taklampor

Rum 15

Josef Frank taklampa

Budhistorik (6 bud)
5524066
550
5514644
500
5515949
450
5514644
5515947

Slutpris SEK:
550
53 EUR, 62 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.