Taklampa

722300

TAKLAMPA, tidigt 1900-tal, smide samt blyinfattat polykromfärgat glas, sexkantig, enkel ljuskälla, höjd inkl. kedjor ca 65, diameter ca 42 cm

Bruksslitage, smuts, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen, delvis förnyad el

Belysning, Taklampor

Rum 14

Taklampa

Budhistorik (6 bud)
5525319
850
5525078
5525077
750
5522721
700
5514508

Slutpris SEK:
850
81 EUR, 96 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.