Sonna Rosén fåtöljer "Solfjädern"

722291

SONNA ROSÉN, fåtölj, "Solfjädern", Nässjö stolfabrik, vitlackerad stomme, sits klädd i textil, senare målning, rester av etikettmärkning, höjd 74 cm

Modellen formgiven 1948

Ytslitage, repor.

Möbler, Stolar

Linnégatan 21, Norrköping

Sonna Rosén fåtöljer

Budhistorik (7 bud)
5525995
5521179
2 600
5521169
2 400
5518991
5518185

Slutpris SEK:
287 EUR, 338 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Norrköping. Transportpris från 482 kr.