Bordslampa art dèco sannolikt Evald Dahlskog

722279

BORDSLAMPA, art dèco, 1900-talets första hälft, sannolikt Evald Dahlskog Bo Fajans, botten med otydlig stämpel, numrerad D9/2-176, höjd ca 47 cm

Funktion garanteras ej, mindre glasyrnagg, löstagbart lampfäste

Belysning, Bordslampor

Linnégatan 21, Norrköping

Budhistorik (8 bud)
5528843
3 400
5526956
3 200
5526956
2 600
5523694
5518614
1 900

Slutpris SEK:
3 400
326 EUR, 383 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Norrköping. Transportpris från 482 kr.