Bordspendyl 1800-talets första hälft

722230

BORDSPENDYL, 1800-talets första hälft, marmor, förgylld brons, urtavla med romerska siffror samt märkt Rider ā Paris, krönt av kvinnofigur med putto, höjd ca 42 cm, nyckel o pendel finns
PROVENIENS: Stopalo

Urtavlan med smärre skador, senare bronsering

Klockor/Ur, Stopalo

Rum 2

Budhistorik (18 bud)
5535877
4 200
5535871
5535869
3 800
5535865
3 600
5535859
3 400

Slutpris SEK:
4 200
402 EUR, 473 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.