Bordspendyl senempire

722224

BORDSPENDYL, 1800-talets mitt, senempire, delvis förgylld och patinerad brons, urtavla med romerska siffror, dekor av putto på delfin, höjd ca 44 cm, pendel finns
PROVENIENS: Stopalo

Nyckel saknas, smärre ytskador

Klockor/Ur, Stopalo

Rum 1

Bordspendyl senempire

Budhistorik (21 bud)
5536151
5 600
5536148
5 400
5536144
5 200
5536137
5 000
5536136
4 800

Slutpris SEK:
5 600
536 EUR, 630 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.