Jordglob

722216

JORDDGLOB, 1800-talets slut, märkt G. Adami´s Erdglobus, Berlin 1892, höjd ca 61 cm

Slitage och skador

Nautica/Technica

Rum 7

Jordglob

Budhistorik (8 bud)
5519831
5515618
1 700
5514890
1 600
5514828
5513780

Slutpris SEK:
192 EUR, 225 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.