Boblioteksur England

722213

BIBLIOTEKSUR, England, 1800-tal, fanérat i jakaranda, inläggningar av pärlemor o mässingm urtavlan med romerska siffror samt märkt Delolme Henry London, höjd ca 51 cm
PROVENIENS: Stopalo

Nyckel saknas, lös dekordel medföljer, listdel saknas, mässingsinläggning med enstaka bortfall

Klockor/Ur, Stopalo

Rum 2

Boblioteksur England

Budhistorik (14 bud)
5534619
7 600
5534615
7 400
5534612
7 200
5534597
6 800
5534468
6 600

Slutpris SEK:
7 600
728 EUR, 855 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.