Kestner flickdocka

722212

KESTNER BISKVI FLICKDOCKA, 1900-10-tal, märkt " M made in Gremany 15 3/4 164", med insatta blå blundogon, öppen mun med tänder, grop i hakan, skulterade ögonbryn, blond hårperuk kulledad kropp i trä och massa, klädd rosa klänning, strumpor och skor, längd ca 78 cm

Skadade fingrar, sliten peruk, kroppen med slitage (möjligen ommålad ), ställning medföljer

Leksaker, Diverse

Rum 7

Kestner flickdocka

Budhistorik (8 bud)
5528185
1 800
5528184
5528183
750
5527319
500
5526687
450

Slutpris SEK:
1 800
172 EUR, 203 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.