Bordspendyl empire

722207

BORDSPENDYL, 1800-talets början, empire, marmor, fotplatta i svärtat trä, dekor av förgylld o patinerad brons, urtavla med romerska siffror, höjd ca 43 cm, nyckel finns
PROVENIENS: Stopalo

Pendel saknas, smärre nagg, kompletterad, urtavla med skador

Klockor/Ur, Stopalo

Rum 2

Bordspendyl empire

Budhistorik (28 bud)
5536527
7 600
5536531
7 400
5536527
7 200
5536525
7 000
5536519
6 800

Slutpris SEK:
7 600
728 EUR, 855 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.