Bordspendyl omkring 1900

722186

BORDSPENDYL, omkring 1900, biskvi, dekor av förgylld brons, emaljerad urtavla med arabiska siffror, dekor av kvinnofigur med putti, höjd ca 36 cm
PROVENIENS: Stopalo

Smärre nagg, nyckel o pendel saknas

Klockor/Ur, Stopalo

Rum 1

Bordspendyl omkring 1900

Budhistorik (31 bud)
5534430
4 400
5534428
4 200
5534424
5534422
3 800
5534421
3 600

Slutpris SEK:
4 400
422 EUR, 495 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.